Studenci Instytutu Ekonomicznego Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu, dzięki uprzejmości Biura Rady Miejskiej i Przewodniczącego Rady mieli możliwości uczestniczenia w żywej lekcji demokracji.

Uczestniczyli oni w zainscenizowanej Sesji Rady Miejskiej, która zwołana została w celach edukacyjnych. Obrady otworzył i prowadził Antoni Czyżyk, Przewodniczący Rady Miejskiej.

Studenci mieli możliwość zapoznania się z procedurami przebiegu głosowania, wystąpieniami radnych i gości. Mamy nadzieję, że Sesja była wyjątkowo ciekawa dla studentów. Mieli oni możliwość zadawania pytań i poruszania wszystkich interesujących ich kwestii z obszaru: spraw samorządowych, partycypacji obywatelskiej i procesu legislacyjnego.

Kto wie, może w przyszłości znów spotkamy się z dzisiejszymi studentami na sali sesyjnej. Część z nich wykazywało wielkie zainteresowanie pracą radnego.

Spotkanie odbyło się na prośbę dr. Hab. Krzysztofa Sidorkiewicza prof. uczelni. To bardzo dobrze, że uczelnia chce podejmować i podejmuje tego typu inicjatywy. Dzięki temu realizowany plan studiów nie sprowadza się jedynie do wymiaru teoretycznego, ale także zawiera aspekty nauki praktycznej.

 

Sesja Rady Miejskiej on-line

Rada Miejska w Elblągu

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum BIP. Otwiera się w nowym oknie

elblag.eu

Raport o stanie Miasta

 

Master marketing digital

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych              Informacja o ciasteczkach