Punktualnie o godz. 12 w elbląskim Parku Traugutta przed obeliskiem upamiętniającym Związek Inwalidów Wojennych odbyły się uroczystości z okazji 103. rocznicy utworzenia tej organizacji.

W parkowych alejkach i przed obeliskiem zebrali się parlamentarzyści i ich przedstawiciele, władze samorządowe, radni Rady Miejskiej elbląscy kombatanci, w tym członkowie Związku Inwalidów Wojennych, ponadto przedstawiciele służb mundurowych, żołnierze Wojska Polskiego, poczty sztandarowe, elblążanie.

Związek Inwalidów Wojennych RP został założony w 1919 roku w Warszawie, jest najstarszą organizacją kombatancką w Polsce oraz jedną z pięciu najstarszych na świecie.

Celem związku jest niesienie pomocy inwalidom wojennym i wojskowym, wdowom i wdowcom, a także osobom represjonowanym oraz rencistom wojskowym.

Składamy serdeczne gratulacje z okazji kolejnej rocznicy Związku Inwalidów Wojennych RP. Wszystkim Członkom i Podopiecznym Związku życzymy dobrego zdrowia, wielu sił, poczucia spełnienia oraz wszelkiej pomyślności.

 

Sesja Rady Miejskiej on-line

Rada Miejska w Elblągu

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum BIP. Otwiera się w nowym oknie

elblag.eu

Raport o stanie Miasta

 

Master marketing digital

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych              Informacja o ciasteczkach