23 maja w Urzędzie Miejskim w Elblągu odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Elblągu kadencji na lata 2022-2024. Podczas posiedzenia przedstawiciele elbląskiej młodzieży wybrali na stanowisko Przewodniczącego Alana Rynkiewicza.

Młodzieżowa Rada Miejska to fakultatywny organ samorządu terytorialnego o charakterze konsultacyjnym, którego najważniejszym celem jest zwiększenie zainteresowania i zaangażowania młodych sprawami publicznymi na poziomie lokalnym. Pierwsza Młodzieżowa Rada Miasta w Polsce powstała w 1990 roku w Częstochowie, wkrótce podobne reprezentacje młodzieży pojawiły się w innych miastach. Zgodnie ze Statutem Młodzieżowej Rady Miasta składa się ona z przedstawicieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz organizacji młodzieżowych wybranych przez młodzież w demokratycznych wyborach na 2-letnią kadencję.

Życzę Wam wielu ciekawych pomysłów i inicjatyw. Jesteście przyszłością naszego miasta i mam nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas prac MRM będzie owocowało również w przyszłości. Możecie liczyć na naszą pomoc i wsparcie – powiedział podczas posiedzenia do młodych radnych Antoni Czyżyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.

RM_Eg.JPG

Sesja Rady Miejskiej on-line

Rada Miejska w Elblągu

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum BIP. Otwiera się w nowym oknie

elblag.eu

Raport o stanie Miasta

 

Master marketing digital

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych              Informacja o ciasteczkach