Dzisiaj po raz kolejny wspominaliśmy rocznicę Bitwy Warszawskiej, która była kluczowym momentem wojny polsko–bolszewickiej - powinniśmy o niej mówić z wielkim szacunkiem i zadumą.

Dlatego też, punktualnie o godzinie 12:00, pod Pomnikiem Twórców Niepodległości elblążanie upamiętnili 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Uroczystości rozpoczęły się odegraniem Hymnu Państwowego Rzeczpospolitej Polskiej. Następnie w okolicznościowych przemówieniach przypomniano bohaterskie czyny uczestników Bitwy Warszawskiej.

Bitwa Warszawska to ogromne zwycięstwo polskich sił, które miało bardzo budujący wpływ na polski naród oraz duże znaczenie polityczne. Bitwa Warszawska jest jedną z 18 bitew, które zostały uznane za przełomowe w historii świata - powiedział do zgromadzonych Antoni Czyżyk Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. Dzisiejsza uroczystość jest doskonałą okazją, abyśmy mogli wyrazić swoją wdzięczność i oddać hołd wszystkim żołnierzom Wojska Polskiego walczącym w imię niepodległej Polski. Jesteśmy winni szacunek i pamięć wszystkim, którzy przelali swoją krew i narażali życie, aby kolejne pokolenia Polaków mogły żyć w wolnym kraju. Chwała Bohaterom!

Uroczystość zakończono ceremonią składania kwiatów i wieńców przy Pomniku.

P8151087.JPG


Sesja Rady Miejskiej on-line

Rada Miejska w Elblągu

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum BIP. Otwiera się w nowym oknie

elblag.eu

Raport o stanie Miasta

 

Master marketing digital

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych              Informacja o ciasteczkach