1 września 1939 roku, od niemieckiego ataku na Polskę, rozpoczął się największy i najtragiczniejszy konflikt zbrojny w historii świata.

1 września przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Elbląski uroczystości odbyły się przy Krzyżu Katyńskim na cmentarzu Agrykola. O godz. 11.00 zebrali się tam przedstawiciele samorządu, żołnierze oraz mieszkańcy Elbląga, aby upamiętnić tragiczne wydarzenie.

- II wojna światowa powinna w nas stale budzić refleksje – mówił podczas uroczystości Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. - Ogrom agresji, brutalnej siły, jakiej przyszło stawiać czoła nie tylko żołnierzom, ale także ludności cywilnej, jest porażający. Nie ma słów, jakimi można wyrazić podziw dla bohaterskich, prawdziwie patriotycznych postaw Polaków, którzy w tamtych strasznych czasach walczyli w obronie niepodległości, wolności, ojczyzny. Dzisiejsza rocznica to wspomnienie tragicznych wydarzeń zarówno w historii Polski, jak i całego świata. Nie wolno nam zapominać ogromu zła, jakie wówczas miało miejsce – wskazywał przewodniczący.

Na zakończenie obchodów złożono kwiaty oraz zapalono znicze. Odczytano również apel pamięci i oddano salwę honorową.

zdjęcia: info.elblag.pl

 

 

 

 

Sesja Rady Miejskiej on-line

Rada Miejska w Elblągu

Biuletyn Informacji Publicznej

elblag.eu

30 Lat Samorządności Elbląga

Raport o stanie Miasta

 

Master marketing digital

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych              Informacja o ciasteczkach