- To duchowy testament, do którego Polacy odwoływali się w trudnych dla naszego narodu chwilach. Testament, który jest międzypokoleniowym spoiwem budującym naszą narodową tożsamość – tak o Konstytucji 3 Maja mówił Antoni Czyżyk, przewodniczący elbląskiej Rady Miejskiej podczas miejskich uroczystości.

Na bulwarze Zygmunta Augusta (3 maja) odbyły się miejsce uroczystości upamiętniające 231. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po mszy św. w katedrze pw. św. Mikołaja poczty sztandarowe w towarzystwie orkiestry wojskowej i asysty wojskowej przemaszerowały pod Most Wysoki.

- Obchodzimy dziś 231. rocznicę wyjątkowego wydarzenia. 3 maja 1791 r. została uchwalona konstytucja. Pierwsza w Europie, nowoczesna, jak na tamte czasy ustawa zasadnicza. Majowa konstytucja gruntownie zmieniła zasady funkcjonowania Rzeczpospolitej dając tym samym podwaliny do głębokich przemian ustrojowych mogących ocalić suwerenność i niepodległość Rzeczpospolitej. To duchowy testament, do którego Polacy odwoływali się w trudnych dla naszego narodu chwilach. Testament , który jest międzypokoleniowym spoiwem budującym naszą narodową tożsamość – mówił Antoni Czyżyk, przewodniczący elbląskiej Rady Miejskiej.

Po części oficjalnej na rzece Elbląg odbyła się parada jednostek pływających.

 

Sesja Rady Miejskiej on-line

Rada Miejska w Elblągu

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum BIP. Otwiera się w nowym oknie

elblag.eu

Raport o stanie Miasta

 

Master marketing digital

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych              Informacja o ciasteczkach