Nadanie sztandaru jest dla elbląskich i braniewskich więzienników wielkim wyróżnieniem. Funkcjonariusze i pracownicy na co dzień podejmują trud zapewnienia bezpieczeństwa społeczeństwu, a jednocześnie – poprzez pracę, terapię i inne oddziaływania – przywrócenia na jego grunt osób, które złamały prawo. Co ważne wysiłki te często związane są ze współpracą z różnorodnymi podmiotami lokalnym, w tym przedsiębiorcami, instytucjami kulturalnymi, władzami samorządowymi.

Sztandar stanowi podkreślenie związków z tradycją oręża polskiego i od zawsze w naszym społeczeństwie darzony był szacunkiem i podejmowany z honorem. Od dzisiaj sztandar będzie obecny przy najważniejszych momentach w przyszłej historii Aresztu Śledczego w Elblągu a także świętach i uroczystościach społecznych i patriotycznych. Nie byłoby to możliwe bez działań podejmowanych przez członków Komitetu Społecznego ds. Nadania Sztandaru Aresztowi Śledczemu w Elblągu, darczyńców oraz wszelkich podmiotów oraz osób, które wspomogły wysiłki na rzecz jego ufundowania oraz godnego, odpowiadającego randze wydarzenia, nadania.

Elbląski areszt funkcjonuje od 1903, gdzie jeszcze pod zarządem pruskim pełnił funkcję więzienia. Jego historia i tradycja jest bogata i od dawna wpisuje się w życie miasta i regionu. Uroczystość nadania sztandaru jednostce była wyrazem dbania o zachowanie tradycji.

P5302803.JPG

P5302849.JPG


Sesja Rady Miejskiej on-line

Rada Miejska w Elblągu

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum BIP. Otwiera się w nowym oknie

elblag.eu

Raport o stanie Miasta

 

Master marketing digital

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych              Informacja o ciasteczkach